DHİ SAÇ EKİMİ

Dhi Saç Ekimi diğer ismiyle Direct Hair Implant olarak bilinmekte ve son dönemlerin ,en çok tercih edilen teknikleri arasında yerini almıştır.
Kullanılan implanter pen kalemleri sayesinde ,kanal açma işlemi gerektirmeden ,alınan saç köklerinin bir aparat yardımı ile saç kalemi içerisine yerleştirilerek uygulanması ,bu tekniğin diğer kanal açılan tüm tekniklerden farklı olarak ,sürecin iki aşamaya inmesi ayrıcalığı taşır.
En önemli diğer özelliklerinden biri de , dhi sakal ekimi,dhi kaş ekimi, gibi ekim yöntemlerinin ortaya çıkmasıdır. aynı zamanda dünyada ve yerel sağlık sektöründe choi pen olarak bilinen bu dhi saç ekimi yöntemi, traş istemeyen hastaların talep ettiği bir yöntemdir.
Saç ekimi esnasında ,choi kalemlerine saçın doğal çıkış yönlerine uygun açılarda ekim işlemi yapılabilmektedir.
Saç ekimi kalemleri ,saç greftleri etrafında koruyucu kılıf görevi gördüğü için, saç köklerinin sağ kalma oranı artar ve bununla beraber ekim sonrası başarı yüzdesi %97 lere varacak düzeye ulaşır.
Operasyon alanında ,kesi miktarı çok küçük olduğu için ,iyileşme hızı artarak, kanama riski ortadan kalkmış olmaktadır.
Yüksek maaliyet ve uzun süren operasyon süresi haricinde, saç ekimi teknolojisine ,ve işlem başarısına katkısı oldukça değerli olan başarılı bir yöntemdir.